Komunikat Prokuratora Rejonowego w Człuchowie – PO IV WOS 0610.45.2017

Slupsk , 23 Dürfen 2017 r.

PO IV WOS 0610. 45 .2017

PR V Ds.477.2017 PR Człuchów

 

Mitteilung Nr. 45 /17

( dot. usiłowania zabójstwa w Czarnem)

 

Auf 19 Mai 2017,,pl,Ich verwende den Jahresurlaub,,pl,tel,,en,kam,,sv,Mai 2017,,pl,Ich verwende den Jahresurlaub,,pl,tel,,en,kam,,sv. Prokuratura Rejonowa w Człuchowie wszczęła śledztwo przeciwko 26-letniemu Adamowi S. i 34-letniemu bratu, Jerzemu S. którym przedstawiła zarzuty, iż tego dnia w Czarnem, działając wspólnie i zgodnie z przyjętym podziałem ról poprzez wyprowadzenie ciosu siekierą w kierunku głowy uprzednio przewróconego i przytrzymywanego Dariusza P. usiłowali go zabić, lecz z uwagi na aktywną obronę pokrzywdzonego oraz na interwencje innej osoby zamierzonego celu nie osiągnęli, powodując jednak uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego w postaci rany ciętej prawej ręki, i złamania żebra, tj. zu handeln, mit Artikel. 13§ 1kk in Verbindung. Artikel. 148§ 1kk und Artikeln. 157§ 1kk für natürliche. art. 11§ 2 Monate.

Do zdarzenia doszło w miejscu publicznym w godzinach popołudniowych i w obecności przypadkowych osób. Adam S. po wcześniejszej utarczce słownej z pokrzywdzonym udał się do swego starszego brata i obaj uzbrojeni w siekierę wrócili na miejsce zdarzenia. Jerzy S. zaatakował pokrzywdzonego i przewrócił na ziemię a Adam S. wyprowadził w kierunku leżącego cios siekierą. Do zabicia pokrzywdzonego Dariusza P. nie doszło z uwagi na skuteczne zasłonięcie się ręka oraz interwencję żony pokrzywdzonego, która wytrąciła napastnikowi siekierę.

Sprawcy przyznali się do pobicia pokrzywdzonego, jednak zaprzeczyli, by ich zamiarem było jego zabójstwo.

Na wniosek prokuratora obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 Monat, a grozi im kara od 8 Jahr , 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Bezirksstaatsanwaltschaft Czluchow

Thomas Klukas