Komunikat Prokuratora Rejonowego w Człuchowie – PO IV WOS 0610.45.2017

Slupsk , 23 May 2017 r.

PO IV WOS 0610. 45 .2017

PR V Ds.477.2017 PR Człuchów

 

Communication No. 45 /17

( dot. usiłowania zabójstwa w Czarnem)

 

On 19 May 2017,,pl,I will use annual leave,,pl,  tel,,en,came,,sv. Prokuratura Rejonowa w Człuchowie wszczęła śledztwo przeciwko 26-letniemu Adamowi S. i 34-letniemu bratu, Jerzemu S. którym przedstawiła zarzuty, iż tego dnia w Czarnem, działając wspólnie i zgodnie z przyjętym podziałem ról poprzez wyprowadzenie ciosu siekierą w kierunku głowy uprzednio przewróconego i przytrzymywanego Dariusza P. usiłowali go zabić, lecz z uwagi na aktywną obronę pokrzywdzonego oraz na interwencje innej osoby zamierzonego celu nie osiągnęli, powodując jednak uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego w postaci rany ciętej prawej ręki, i złamania żebra, which means. to act with Article. 13§ 1kk in conjunction. Article. 148§ 1kk and Articles. 157§ 1kk for natural. art. 11§ 2 months.

Do zdarzenia doszło w miejscu publicznym w godzinach popołudniowych i w obecności przypadkowych osób. Adam S. po wcześniejszej utarczce słownej z pokrzywdzonym udał się do swego starszego brata i obaj uzbrojeni w siekierę wrócili na miejsce zdarzenia. Jerzy S. zaatakował pokrzywdzonego i przewrócił na ziemię a Adam S. wyprowadził w kierunku leżącego cios siekierą. Do zabicia pokrzywdzonego Dariusza P. nie doszło z uwagi na skuteczne zasłonięcie się ręka oraz interwencję żony pokrzywdzonego, która wytrąciła napastnikowi siekierę.

Sprawcy przyznali się do pobicia pokrzywdzonego, jednak zaprzeczyli, by ich zamiarem było jego zabójstwo.

Na wniosek prokuratora obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 months, a grozi im kara od 8 years , 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

District Prosecutor Człuchow

Thomas Klukowski