Komunikat Prokuratora Rejonowego w Człuchowie – PO IV WOS 0610.45.2017

Слупск , 23 Мочь 2017 R.

PO IV WOS 0610. 45 .2017

PR V Ds.477.2017 PR Człuchów

 

Сообщение № 45 /17

( точка. usiłowania zabójstwa w Czarnem)

 

На 19 Май 2017,,pl,Я буду использовать ежегодный отпуск,,pl,телефон,,en,пришел,,sv,Май 2017,,pl,Я буду использовать ежегодный отпуск,,pl,телефон,,en,пришел,,sv,Май 2017,,pl,Я буду использовать ежегодный отпуск,,pl,телефон,,en,пришел,,sv. Prokuratura Rejonowa w Człuchowie wszczęła śledztwo przeciwko 26-letniemu Adamowi S. i 34-letniemu bratu, Jerzemu S. którym przedstawiła zarzuty, iż tego dnia w Czarnem, działając wspólnie i zgodnie z przyjętym podziałem ról poprzez wyprowadzenie ciosu siekierą w kierunku głowy uprzednio przewróconego i przytrzymywanego Dariusza P. usiłowali go zabić, lecz z uwagi na aktywną obronę pokrzywdzonego oraz na interwencje innej osoby zamierzonego celu nie osiągnęli, powodując jednak uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego w postaci rany ciętej prawej ręki, i złamania żebra, TJ. действовать со статьей. 13§ 1кк в сочетании. Статьи. 148§ 1кк и статьи. 157§ 1кк на природный. Искусство. 11§ 2 месяца.

Do zdarzenia doszło w miejscu publicznym w godzinach popołudniowych i w obecności przypadkowych osób. Adam S. po wcześniejszej utarczce słownej z pokrzywdzonym udał się do swego starszego brata i obaj uzbrojeni w siekierę wrócili na miejsce zdarzenia. Jerzy S. zaatakował pokrzywdzonego i przewrócił na ziemię a Adam S. wyprowadził w kierunku leżącego cios siekierą. Do zabicia pokrzywdzonego Dariusza P. nie doszło z uwagi na skuteczne zasłonięcie się ręka oraz interwencję żony pokrzywdzonego, która wytrąciła napastnikowi siekierę.

Sprawcy przyznali się do pobicia pokrzywdzonego, jednak zaprzeczyli, by ich zamiarem było jego zabójstwo.

Na wniosek prokuratora obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 месяцев, a grozi im kara od 8 лет , 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Районная прокуратура Czluchow

Томас Klukowski