KONTAKT

Strony

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Prokuratora Rejonowego w Lęborku – PO IV WOS 0610.48.2017

Słupsk, 30 maja 2017r.

 

PO IV WOS 0610. 48 .2017
PR 1 Ds.686.2017 PR Lębork

Komunikat nr 48 /17
( dot. śledztwa w sprawie śmiertelnego pobicia)

W dniu 25 maja 2017r. Prokuratura Rejonowa w Lęborku wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia Janusza O. , którego zwłoki ujawniono 3 dni wcześniej, w m. Unieszyno przy polnej drodze.

Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, iż pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci wylewów krwawych w tkance podskórnej głowy, złamania żeber oraz pęknięcia jelita cienkiego, co spowodowało wstrząs krwotoczny skutkujący zgonem.

W ocenie biegłego patomorfologa doszło do pobicia mężczyzny pięściami po głowie, kopania po klatce piersiowej oraz , z dużą siłą w brzuch.

W tok śledztwa zarzut śmiertelnego pobicia Janusza O. przedstawiono Sebastianowi K. i Andrzejowi M, którzy działali w celu wymuszenia wierzytelności , za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia czynu, jednak sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Zastępca
Prokuratora Rejonowego w Lęborku
Dorota Frączek

Serwis Prokuratury Okręgowej w Słupsku używa plików cookies. W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ustawić prawa dostępu i przechowywania tych plików. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki dobrowolnie akceptujesz zapisywanie plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI