Komunikat Prokuratora Rejonowego w Miastku – PR IV WOS 0610.15.2019

Miastko, dnia 14 czerwca 2019r.

PR IV WOS 0610.15.2019

 

Komunikat Prokuratora Rejonowego w Miastku  nr 15/19

(dotyczy pobicia ze skutkiem śmiertelnym w Kępicach)

 

W dniu 10 czerwca 2019r. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kępicach ujawnili w mieszkaniu w Kępicach leżące na podłodze w przedpokoju ciało Jacka D. (lat 43). Na twarzy mężczyzny widoczne były brunatne zabarwienie rozmazanej zaschniętej krwi, w nosie widoczna była  skrzepnięta krew, a na głowie  rana tłuczona w okolicy ciemieniowej tylnej oraz zadrapania na szyi.

Z informacji jakie uzyskano na miejscu zdarzenia wynikało, że w dniu 10 czerwca 2019r. Jacek D. spożywał alkohol wspólnie z  Dariuszem Cz., Jakubem U. i Wiesławem S.  Jak  ustalono,  pomiędzy mężczyznami doszło wtedy do kłótni oraz bójki.  W toku dalszych czynności ustalono, że sprawcami pobicia Jacka D. mogli być powyżej wskazani mężczyźni. Wobec tego Prokurator zarządził natychmiastowe zatrzymanie tych osób.

Po przeprowadzeniu na miejscu zdarzenia  przez Komendę Miejską Policji w Słupsku czynności śledztwa oraz po uzyskaniu wstępnej opinii biegłego patomorfologa – po uprzednim  przeprowadzeniu przy udziale prokuratora zewnętrznych i wewnętrznych oględzin zwłok Jacka D. – zdecydowano o  przedstawieniu Dariuszowi Cz. oraz Jakubowi U. zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym, to jest  popełnienie przestępstwa z art. 158 § 3 kk.

W toku przeprowadzonych przesłuchań podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, a następnie złożyli wyjaśnienia.

Prokurator następnie wystąpił do Sądu Rejonowego w Miastku z wnioskiem o zastosowanie wobec obu podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Miastku podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Prokurator Rejonowy

Michał Krzemianowski