KONTAKT

Pages

RSS Kanał informacyjny PK

The message of the District Prosecutor in Slupsk – PO IV WOS 0610. 57 .2017

Slupsk, 4 July 2017,,pl,District Prosecutor's Office in Chojnice looking Wojciech Sokol matter to PR,,pl.

 

PO IV WOS 0610. 57 .2017
PR 1 Ds. 313/17 PR w Słupsku

 

Communication No. 57 /17
(dot. zmuszania policjanta do zaniechania czynności)

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Słupsku zakończyła postępowanie prowadzone przeciwko 54-letniemu mieszkańcowi gminy Kobylnica, Piotrowi P., który próbował wręczyć policjantom 2500zł łapówki w zamian za odstąpienie od zatrzymania go w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Established, young 17 April 2017. zmotoryzowany patrol Policji zatrzymał do kontroli drogowej VW Polo na belgijskich numerach rejestracyjnych, którym kierował Piotr P. Kiedy jeden z policjantów próbował wyjąć ze stacyjki zatrzymanego pojazdu kluczyki, kierowca gwałtownie ruszył. Samochód zaczepił kontrolującego funkcjonariusza i przeciągnął go o kilka metrów. Policjanci po krótkim pościgu ujawnili pojazd wraz z kierowcą w przydrożnym rowie. Badanie wykazało, iż znajdował się on w stanie nietrzeźwości.

Podczas interwencji Piotr P. zaproponował funkcjonariuszom udanie się do jego miejsca zamieszkania gdzie wręczy łapówkę w zamian za odstąpienie od zatrzymania go.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr P. przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, natomiast nie przyznał się do proponowania łapówki.

Oskarżonemu za przypisane mu czyny z art. 229§ 1 month, 178a§1 kk i art. 222§ 1kk and Articles. 224§ 1kk in conjunction. Article. 11§2kk grozi kara do 8 years imprisonment.

District Attorney in Slupsk
Renata Krzaczek-Śniegocka