Сообщение окружного прокурора в Слупске – PO IV WOS 0610. 57 .2017

Слупск, 4 Июль 2017,,pl,Офис окружного прокурора в Хойницах глядя Уожсич Сокол дело в PR,,pl,Июль 2017,,pl,Офис окружного прокурора в Хойницах глядя Уожсич Сокол дело в PR,,pl,Июль 2017,,pl,Офис окружного прокурора в Хойницах глядя Уожсич Сокол дело в PR,,pl.

 

PO IV WOS 0610. 57 .2017
PR 1 Ds. 313/17 PR w Słupsku

 

Сообщение № 57 /17
(точка. zmuszania policjanta do zaniechania czynności)

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Słupsku zakończyła postępowanie prowadzone przeciwko 54-letniemu mieszkańcowi gminy Kobylnica, Piotrowi P., który próbował wręczyć policjantom 2500zł łapówki w zamian za odstąpienie od zatrzymania go w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Было установлено,, молодой 17 Апрель 2017. zmotoryzowany patrol Policji zatrzymał do kontroli drogowej VW Polo na belgijskich numerach rejestracyjnych, którym kierował Piotr P. Kiedy jeden z policjantów próbował wyjąć ze stacyjki zatrzymanego pojazdu kluczyki, kierowca gwałtownie ruszył. Samochód zaczepił kontrolującego funkcjonariusza i przeciągnął go o kilka metrów. Policjanci po krótkim pościgu ujawnili pojazd wraz z kierowcą w przydrożnym rowie. Badanie wykazało, iż znajdował się on w stanie nietrzeźwości.

Podczas interwencji Piotr P. zaproponował funkcjonariuszom udanie się do jego miejsca zamieszkania gdzie wręczy łapówkę w zamian za odstąpienie od zatrzymania go.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr P. przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, natomiast nie przyznał się do proponowania łapówki.

Oskarżonemu za przypisane mu czyny z art. 229§ 1 месяц, 178a§1 kk i art. 222§ 1кк и статьи. 224§ 1кк в сочетании. Статьи. 11§2kk grozi kara do 8 годам лишения свободы.

Окружной прокурор в Слупске
Рената Krzaczek-Śniegocka