Komunikat Rzecznika Prasowego –3009-4.0610.5.2022

Słupsk, dnia 28 stycznia 2022r.

3009-4.0610.5.2022

Komunikat nr 3/22

(dotyczy  pobicia  w miejscowości Sylczno pod Bytowem)

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje dochodzenie w sprawie pobicia trzech mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat do jakiego doszło na początku stycznia tego roku w  miejscowości Sylczno niedaleko Bytowa.

Pokrzywdzeni zostali pobici przez czterech innych mężczyzn w wieku od  18 do 40 lat. Napastnicy bijąc pokrzywdzonych prócz uderzania ich pięściami oraz kopania używali do tego także niezidentyfikowanych bliżej metalowych przedmiotów, a następnie zmusili pokrzywdzonych do rozebrania się z odzieży wierzchniej i do przejścia ubranymi  jedynie w samą bieliznę i buty przez główną ulicę  Sylczna.

Sprawcy przestępstwa przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, a następnie złożyli wyjaśnienia, z których wynika, iż do pobicia doszło na kanwie wcześniejszych nieporozumień, a samo zdarzenie w dniu jego zaistnienia po prostu wymknęło się z pod kontroli.   Podejrzani wyrazili także wole dobrowolnego poddania się karze i wydania wobec nich wyroku skazującego przez sąd bez przeprowadzania rozprawy.

Podejrzani  uprzednio nie byli karani sądownie. Za popełnienie zarzucanych czynów grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy przestępstwa jak i podejrzani to mieszkańcy Sylczna oraz innych pobliskich miejscowości.

Do zdarzenia doszło w ciągu dnia w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy ujemnej temperaturze i pokrywie śnieżnej.

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk