Komunikat Rzecznika Prasowego –3009-4.0610.5.2022

Slupsk, von 28 stycznia 2022r.

3009-4.0610.5.2022

Mitteilung Nr. 3/22

(Bedenken pobicia w miejscowości Sylczno pod Bytowem)

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje dochodzenie w sprawie pobicia trzech mężczyzn w wieku od 18 von 21 lat do jakiego doszło na początku stycznia tego roku w miejscowości Sylczno niedaleko Bytowa.

Pokrzywdzeni zostali pobici przez czterech innych mężczyzn w wieku od 18 von 40 Jahr. Napastnicy bijąc pokrzywdzonych prócz uderzania ich pięściami oraz kopania używali do tego także niezidentyfikowanych bliżej metalowych przedmiotów, a następnie zmusili pokrzywdzonych do rozebrania się z odzieży wierzchniej i do przejścia ubranymi jedynie w samą bieliznę i buty przez główną ulicę Sylczna.

Sprawcy przestępstwa przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, a następnie złożyli wyjaśnienia, was zeigt,,pl,dass der Hund alt und krank war,,pl,Darüber hinaus reichte er einen Antrag auf freiwillige Unterwerfung der Strafe ein und schlug vor, dass das Gericht ihn bestrafen sollte,,pl,Jahre Haft zusammen mit,,pl,sommerliches Verbot des Tierbesitzes und Verpflichtung zur Zahlung einer Barzahlung in Höhe des Betrags,,pl,PLN für einen Tierschutzzweck,,pl,Andrzej Sz,,pl,In der Vergangenheit wurde er nicht strafrechtlich verfolgt,,pl,In diesem Fall wurden keine vorbeugenden Maßnahmen auf ihn angewandt,,pl,Andrzej Sz,,pl,für die Begehung der mit ihm begangenen Straftat kann er mit Haftstrafen rechnen,,pl, iż do pobicia doszło na kanwie wcześniejszych nieporozumień, a samo zdarzenie w dniu jego zaistnienia po prostu wymknęło się z pod kontroli. Podejrzani wyrazili także wole dobrowolnego poddania się karze i wydania wobec nich wyroku skazującego przez sąd bez przeprowadzania rozprawy.

Podejrzani uprzednio nie byli karani sądownie. Za popełnienie zarzucanych czynów grozi im teraz kara do 3 Jahren Haft verurteilt.

Sprawcy przestępstwa jak i podejrzani to mieszkańcy Sylczna oraz innych pobliskich miejscowości.

Do zdarzenia doszło w ciągu dnia w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy ujemnej temperaturze i pokrywie śnieżnej.

Sprecher

Staatsanwaltschaft am Amtsgericht in Slupsk

Paweł Wnuk