Komunikat Rzecznika Prasowego –3009-4.0610.5.2022

Слупск, из 28 stycznia 2022r.

3009-4.0610.5.2022

Сообщение № 3/22

(проблемы pobicia w miejscowości Sylczno pod Bytowem)

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje dochodzenie w sprawie pobicia trzech mężczyzn w wieku od 18 из 21 lat do jakiego doszło na początku stycznia tego roku w miejscowości Sylczno niedaleko Bytowa.

Pokrzywdzeni zostali pobici przez czterech innych mężczyzn w wieku od 18 из 40 лет. Napastnicy bijąc pokrzywdzonych prócz uderzania ich pięściami oraz kopania używali do tego także niezidentyfikowanych bliżej metalowych przedmiotów, a następnie zmusili pokrzywdzonych do rozebrania się z odzieży wierzchniej i do przejścia ubranymi jedynie w samą bieliznę i buty przez główną ulicę Sylczna.

Sprawcy przestępstwa przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, a następnie złożyli wyjaśnienia, который показывает,,pl,что собака была старой и больной,,pl,Кроме того, он подал заявление о добровольном представлении взыскания, предлагая, чтобы Суд наказать его,,pl,годы лишения свободы вместе с,,pl,летний запрет на владение животными и обязательство оплатить наличный расчет в размере,,pl,Злотых для целей, связанных с защитой животных,,pl,Анджей Сз,,pl,в прошлом он не преследовался,,pl,по делу к нему не применены меры пресечения,,pl,Анджей Сз,,pl,за совершение преступления, в котором он обвиняется, ему может грозить тюремное заключение от,,pl, iż do pobicia doszło na kanwie wcześniejszych nieporozumień, a samo zdarzenie w dniu jego zaistnienia po prostu wymknęło się z pod kontroli. Podejrzani wyrazili także wole dobrowolnego poddania się karze i wydania wobec nich wyroku skazującego przez sąd bez przeprowadzania rozprawy.

Podejrzani uprzednio nie byli karani sądownie. Za popełnienie zarzucanych czynów grozi im teraz kara do 3 годам лишения свободы.

Sprawcy przestępstwa jak i podejrzani to mieszkańcy Sylczna oraz innych pobliskich miejscowości.

Do zdarzenia doszło w ciągu dnia w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy ujemnej temperaturze i pokrywie śnieżnej.

Пресс-секретарь

Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk