KONTAKT

Strony

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Rzecznika Prasowego – PO I A 060. 12. 2016

Słupsk, 19 kwietnia 2016r. .

PO I A 060. 12. 2016

 

Komunikat nr 12 /16

( dot. zabójstwa w ZK w Czarnem)

 

W dniu 11 kwietnia 2016r. w celi Zakładu Karnego w Czarnem doszło do bójki między 36-letnim Sławomirem B. odbywającym karę dożywotniego pozbawienia wolności a 57-letnim Henrykiem W., który odbywał karę 2 lat i 6 miesięcy.

W czasie bójki, w wyniku duszenia, starszy mężczyzna doznał obrażeń w postaci niedotlenienia mózgu, co spowodowało utratę jego przytomności. Wezwane na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe przewiozło nieprzytomnego mężczyznę do szpitala , gdzie zmarł 13 kwietnia 2016r.

W dniu 18 kwietnia 2016r. w Prokuraturze Okręgowej w Słupsku, która prowadzi przedmiotowe śledztwo, Sławomirowi B. przedstawiono zarzut zabójstwa Henryka W. , t.j. czynu z art. 148§3kk.

Podejrzany w złożonych przed prokuratorem wyjaśnieniach częściowo przyznał się do popełnienia czynu stwierdzając, iż bronił się przed atakującym go współosadzonym.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 

Rzecznik prasowy

Jacek Korycki

Serwis Prokuratury Okręgowej w Słupsku używa plików cookies. W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ustawić prawa dostępu i przechowywania tych plików. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki dobrowolnie akceptujesz zapisywanie plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI