KONTAKT

Strony

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Rzecznika Prasowego – PO II A 060.34. 2016

Słupsk,   7 listopada   2016r.

PO II A  060.34. 2016

Komunikat nr 34 /16

( dot. wyłudzenia kredytu znacznej wartości)

 

Wniesieniem aktu  oskarżenia do Sądu Okręgowego w Słupsku   Prokuratura Okręgowa w Słupsku zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Katarzynie B., pełniącej w okresie od 23 lipca 2014r. do 1 października 2014r. funkcję Prezesa Zarządu „Bud Complex” sp. z o.o. w Słupsku.

Zarzucono jej , iż poprzez posłużenie się fałszywymi dokumentami doprowadziła PeKaO SA do zawarcia z nią  umowy kredytu inwestycyjnego w kwocie 1850 000zł   oraz wyłudzenia na szkodę tego banku 1 798 727 zł , co stanowiło mienie znacznej wartości. Działała również na szkodę Eurocash SA w Komornikach, bowiem zawierając umowę kredytową posłużyła się między innymi  sfałszowaną umową najmu lokalu , gdzie jej firma występowała jako wynajmujący, a która to umowa stanowiła między innymi zabezpieczenie kredytu.

Czyny Katarzyny B. prokuratura zakwalifikowała z art. 286§1kk w zw. z art. 294§1kk oraz art. 297§1kk i art. 271§3 kk przy zast. art. 11§2 kk.

W toku śledztwa ustalono, iż firma „Bud Complex”sp. z o.o. współpracowała z firmą „Building Proffesional Company” zarządzaną przez Wiesława S., która była właścicielem obciążonej hipotecznie nieruchomości przy ul. Konarskiego 8A w Słupsku.

Katarzyna B. postanowiła zakupić znajdujący się na parterze tej nieruchomości lokal o powierzchni 529 m.kw. za kwotę 2 890 500zł. W celu sfinansowania inwestycji przystąpiła do negocjacji z bankiem  a także do negocjacji z firmą Eurocash SA, zainteresowanej wynajmem  tego lokalu na cele handlowe.

W celu zabezpieczenia kredytu Katarzyna B. przedłożyła w banku umowę  pomiędzy „Bud Complex” sp. z o.o. a „Eurocash”SA dotycząca najmu lokalu , na której  podpisy członków zarządu „Eurocash”SA zostały sfałszowane

Ten oraz inne, w tym potwierdzające nieprawdę  dokumenty mające stanowić zabezpieczenie kredytu Katarzyna B. przedłużyła w banku  PeKaO SA, po czym w dniu 1 października 2014r. zawarła z bankiem  umowę kredytu inwestycyjnego na kwotę 1 850 000zł . Kredyt ten  nie został spłacony.

Katarzyna B. nie przyznała się do zarzuconych jej czynów stwierdzając, iż posługiwała się dokumentami otrzymanymi z innych firm nie wiedząc, iż zostały podrobione. Grozi jej  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik prasowy

Jacek Korycki

 

Serwis Prokuratury Okręgowej w Słupsku używa plików cookies. W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ustawić prawa dostępu i przechowywania tych plików. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki dobrowolnie akceptujesz zapisywanie plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI