KONTAKT

Pages

RSS Kanał informacyjny PK

Communication Spokesman – PO II A 060.36. 2016

Slupsk, 15 listopada 2016r.

PO II A 060.36. 2016

 

Communication No. 36 /16

( dot. usiłowania zabójstwa policjanta)

 

Wniesieniem aktu oskarżenia przeciwko 22-letniemu mieszkańcowi Słupska Prokuratura Okręgowa w Słupsku zakończyła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa policjanta.

As established, w toku interwencji Policji wezwanej do mieszkania przy ul. Bora Komorowskiego w Słupsku, znajdujący się pod wpływem alkoholu i narkotyków Kacper S. zaatakował dwoma nożami kuchennymi jednego z policjantów, Artura B.

Widząc agresywne zachowanie się Kacpra S. wobec matki i słysząc kierowane wobec niej groźby zabójstwa , policjant użył stosunku do niego gazu łzawiącego a następnie starał się go obezwładnić. Kacper S. trzymanymi nożami zadał policjantowi dwa ciosy, powodując rany cięte dolnej i górnej wargi. Kiedy funkcjonariusz się odwrócił i usiłował oddalić się od napastnika, ten zadał mu nożami trzy ciosy w dolną cześć pleców. Znajdując się w przedpokoju policjant oddał w kierunku napastnika dwa strzały z broni służbowej raniąc go w okolice miednicy i prawego uda, co spowodowało unieruchomienie napastnika i uniemożliwienie mu zrealizowania zamiaru zabójstwa policjanta.

W tym momencie drugi z interweniujących w mieszkaniu policjantów udzielił pierwszej pomocy koledze oraz wezwał posiłki. Rannemu napastnikowi pomocy polegającej na tamowaniu krwi udzielili członkowie jego rodziny.

W wyniku tego zdarzenia Artur B. doznał obrażeń ciała w postaci trzech ran kłutych w okolicy lędźwiowej lewej i prawej, co spowodowało zagrożenie jego życia oraz dwóch ran ciętych obu warg.

Przesłuchany kilkakrotnie w charakterze podejrzanego Kacper S. wyjaśniał, iż w zasadzie zdarzenia nie pamięta, a ostatecznie do zarzuconego mu czynu się nie przyznał.

Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności .

 

Spokesman

Jacek Korycki