KONTAKT

Strony

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Rzecznika Prasowego – PO II A 060.39 . 2016

Słupsk, 22 listopada 2016r.

PO II A 060.39 . 2016

 

Komunikat nr 39 /16

( dot. zabójstwa na ul. Piłsudskiego w Słupsku)

 

Wniesieniem aktu oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Słupsku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa mieszkańca Słupska, Jacka O. przez Arkadiusza G. którego dokonano w mieszkaniu przy ul. Piłsudskiego w Słupsku w czasie libacji alkoholowej.

Arkadiuszowi G. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak ustalono w toku śledztwa , 7 listopada 2015r. konkubina Arkadiusza G. udała się do swojej siostry, Katarzyny O. na ulicę Szczecińską . Tu zastała swego szwagra Jacka O., z którym zaczęła spożywać alkohol. Po wypiciu kilku kieliszków oraz zakupieniu jeszcze jednej butelki alkoholu udali się wspólnie do mieszkania Arkadiusza G. W czasie spożywania wódki jego konkubina wyszła ze szwagrem do innego pokoju, gdzie rozebranych zastał Arkadiusz G. Jednak po jakimś czasie cała trójka ponownie zaczęła spożywać alkohol i ponownie Magdalena M. przeszła do drugiego pokoju z Jackiem O. Właściciel mieszkania próbował interweniować, jednak został zmuszony do jego opuszczenia. Wtedy powiadomił Policję, która zmusiła Magdalenę M. i jej szwagra do opuszczenia lokalu.

Wyproszona z mieszkania para zakupiła kolejną butelkę wódki i wróciła do mieszkania Arkadiusza G. Znów zaczęli wspólnie z jego właścicielem spożywać alkohol.
Kiedy ich rozmowa przekształciła się w kłótnię, około północy Arkadiusz G. zaatakował Jacka O. dwoma nożami kuchennymi, godząc go w klatkę piersiową i dłonie. W drugim pokoju, napastnik zadał pokrzywdzonemu jeszcze kilka ciosów nożami co doprowadziło do jego zgonu.

Jak ustalono, Arkadiusz G. zadając pokrzywdzonemu ciosy spowodował sześć kłutych ran w klatkę piersiową i brzuch oraz rany cięte ramienia i dłoni lewej ręki.
Arkadiusz G. przyznał się do popełnienia czynu chociaż w toku śledztwa wyjaśniał odmiennie od ustalonego stanu faktycznego.

Zarzut złożenia fałszywych zeznań , utrudniania śledztwa i nie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu przedstawiono Magdalenie M. Nie przyznała się do popełnienia czynu, wyjaśniając, iż zdarzenia nie widziała , a o wszystkim dowiedziała się od oskarżonego
Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik prasowy
Jacek Korycki

Serwis Prokuratury Okręgowej w Słupsku używa plików cookies. W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ustawić prawa dostępu i przechowywania tych plików. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki dobrowolnie akceptujesz zapisywanie plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI