Statement of the Spokesman - PO II OS 0610.1.2017

Slupsk, 3 stycznia 2017r.

PO II OS 0610.1.2017
The Ds number. 22.2015

Communication No. 1/2017
(dot. wyłudzenia na szkodę obywatelki Chin)

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniej mieszkance gminy Chojnice, przedstawiającej się poznanym osobom jako bogata, prowadząca szereg interesów biznesmenka zarzucając jej wyłudzenie od zamożnej obywatelki Chin, prowadzącej rozległe interesy w wielu krajach 365 000 Euro.

Pokrzywdzoną poznała w Szanghaju, w trakcie zorganizowanej przez siebie, ale za pieniądze uzyskane na inne cele od chojnickiego przedsiębiorcy wystawy prac polskiego artysty. Zorganizowanie tej wystawy miało tylko uwiarygodnić zamożność Renaty K., a przede wszystkim jej wypłacalność.

Po przeprowadzeniu kilku rozmów dotyczących między innymi przyszłych inwestycji, gdzie poznana chińska biznesmenka miała mieć udziały Renata K. uzyskała od niej w latach 2013-2014 pożyczkę. Pieniądze, przelane na konto jej matki, przeznaczyła w całości na zaspokojenie swoich potrzeb, wbrew uzgodnieniom zawartej umowy. Oczywiście pożyczki w określonym terminie nie zwróciła.

Renata K. nie przyznała się do popełnienia czynu. W toku postępowania złożyła niewiarygodne w konfrontacji z zebranym materiałem dowodowym wyjaśnienia.

Przed sądem będzie odpowiadać z wolnej stopy, a grozi jej do 10 years imprisonment.

Spokesman
Jacek Korycki