Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.1.2020

Słupsk, dnia 07 stycznia 2020 r.

PO IV WOS 0610.1.2020

 

Komunikat nr 1/20
(dotyczy zabójstwa Wojciecha N.)

 

Z dniem 23 grudnia 2019r. śledztwo Prokuratury Okręgowej w Słupsku dotyczące zabójstwa Wojciecha N., którego zwłoki w dniu 08 grudnia 2019r. zostały ujawnione w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Dla przypomnienia w związku z zabójstwem Wojciecha N., na terenie Słupska oraz Zabrza zostało zatrzymanych łącznie 10 mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tą zbrodnią. Zatrzymane osoby to mieszkańcy Słupska oraz Trójmiasta, w większości bardzo dobrze znani Policji z uwagi na ich wcześniejszą karalność oraz powiazania ze światem przestępczym.

Czwórce spośród zatrzymanych mężczyzn zostały przedstawione zarzuty udziału w zabójstwie, kolejnym dwóm zarzuty utrudniania śledztwa oraz zacierania śladów przestępstwa, a jednemu z nich zarzut posiadania narkotyków. Jednemu z zatrzymanych mężczyzn przedstawiono także zarzut posiadania broni palnej gazowej.

Czynności w niniejszej sprawie początkowo prowadzone były przez Komendę Powiatową Policji w Lęborku i wiązały się one z zaginięciem Wojciecha N., który ostatnio był widziany w dniu 02 grudnia 2019r. Zwłoki Wojciecha N. zostały natomiast ujawnione w dniu 08 grudnia 2019r. w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce. Z przeprowadzonej sekcji zwłok mężczyzny wynika, iż przyczyną jego śmierci było wykrwawienie się na skutek licznie zadanych ran ostrym narzędziem.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk