Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.19.2019

Słupsk, dnia 28 czerwca 2019 r.

 

PO IV WOS 0610.19.2019

 

Komunikat nr 19/19
(dotyczy spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego na trasie Gwieździn – Rzeczenica)

 

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie skierowała do człuchowskiego Sądu akt oskarżenia przeciwko Martynie J. (lat 22), której zarzucono spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło w dniu 05 sierpnia 2018r. na drodze krajowej nr 25 na trasie Gwieździn – Rzeczenica, gm. Rzeczenica, pow. Człuchowski, kiedy to Martyna J. kierując samochodem osobowym marki Audi uderzyła w poruszający się w tym samym kierunku motorower prowadzony przez Rafała W., w skutek którego doznał on rozległych, ciężkich i mnogich uszkodzeń ciała powodujących jego śmierć na miejscu wypadku.

Z ustaleń śledztwa wynika, że Martyna J. prowadzonym przez siebie samochodem poruszała się z nadmierną prędkością ok. 153 km/h zamiast administracyjnie dozwoloną 90 km/h.

Kierujący motorowerem w czasie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości, przy czym z uzyskanej w sprawie opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków wynika, że on również przyczynił się do zaistniałego zdarzenia.

Martyna J. podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa oraz złożyła wyjaśnienia zgodne z ustalonym w sprawie stanem faktycznym. Martyna J w przeszłości nie była karana sądownie; w sprawie nie były także wobec niej stosowane środki zapobiegawcze.

Martynie J. za popełnienie zarzucanego jej przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 8.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk