KONTAKT

Strony

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610. 20 .2017

Słupsk, 2 marca 2017r.

PO IV WOS 0610. 20 .2017
PR. 2 Ds. 275.2017 PR S-k

Komunikat Nr 20/17
( dot. wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym
w Redzikowie)

W dniu 1 marca 2017r. w godzinach przedpołudniowych na terenie bazy wojskowej w Redzikowie doszło do wypadku przy pracy, w wyniku którego poniósł śmierć 45 –letni Marek D. , pracownik polskiej firmy budowlanej.

Natychmiast po uzyskaniu w tej sprawie informacji, Prokurator Rejonowy w Słupsku przeprowadził na miejscu zdarzenia stosowne czynności procesowe z udziałem techników z Żandarmerii Wojskowej. W szczególności przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia , wstępne oględziny zewnętrzne zwłok, zabezpieczono szereg śladów kryminalistycznych oraz wykonano dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia , maszyny, na której pracował pokrzywdzony oraz ciężarówki, która go potrąciła.

W toku przeprowadzonych czynności ustalono, iż Marek D. pracował przy użyciu zagęszczarki, używając słuchawek ochronnych. Poruszał się równolegle do krawędzi utwardzanej drogi dojazdowej. Pracownicy innej polskiej firmy podwykonawczej dowozili na miejsce gruz, który służył do utwardzenia drogi. Ciężarówki poruszały się tyłem do miejsca, gdzie pracował pokrzywdzony. Jeden z kierujących, cofając wzdłuż budowanej drogi przygniótł Marka D., dociskając go do maszyny, która ten obsługiwał.

Wezwany na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia stwierdził zgon pokrzywdzonego. Ustalono również, iż kierujący ciężarówką Ryszard W. , którego osobiście przesłuchał prokurator był trzeźwy. Kierowca stwierdził, iż nie widział w lusterkach bocznych obsługującego zagęszczarkę mężczyzny i według niego pracował on tyłem do kierunku, skąd nadjeżdżała ciężarówka.

Na polecenie prokuratora zabezpieczono ten pojazd oraz zagęszczarkę do dalszych badań kryminalistycznych, które zostaną przeprowadzone przez biegłych.

W dniu 2 marca 2017r. Prokuratura Rejonowa w Słupsku, która jest właściwa do przeprowadzenia postepowania wszczęła w tej sprawie śledztwo o czyn z art. 220§1kk i art. 155 kk przy zast. art. 11§2kk .

Nie jest wykluczone, iż z uwagi na charakter sprawy, w szczególności na konieczność przeprowadzenia wielu specyficznych i trudnych oraz pracochłonnych czynności, śledztwo zostanie przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku

Rzecznik prasowy
Jacek Korycki

Serwis Prokuratury Okręgowej w Słupsku używa plików cookies. W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ustawić prawa dostępu i przechowywania tych plików. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki dobrowolnie akceptujesz zapisywanie plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI