Erklärung des Sprechers - PO IV WOS 0610.20.2019

Slupsk, von 28 Juni 2019 r.

 

PO IV WOS 0610.20.2019

 

Mitteilung Nr. 20 /19
(dotyczy przemytu narkotyku przez mieszkańców Słupska)

 

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi T. (Jahr 28), Tomaszowi W. (Jahr 40) oraz Radosławowi A. (Jahr 31) w związku z zarzutami udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków.

W szczególności oskarżonym zarzuca się przemyt z terenu Holandii na teren Polski prawie 10 kg Marihuana, prawie 100 gram kokainy oraz tabletki ekstazy. Przemyt powyższych narkotyków został przez oskarżonych przeprowadzony w 3 turach w okresie czasu od września 2017r. do marca 2018r. Podczas ostatniej próby przemytu oskarżeni zostali zatrzymani w toku kontroli drogowej przez funkcjonariuszy KMP w Słupsku w miejscowości Sycewice, co było poprzedzone prowadzonymi wcześniej działaniami operacyjnymi. Szlak przemytowy niniejszych narkotyków prowadził z Hagi poprzez Poczdam i dalej przez Słubice do Słupska. Narkotyki te przemycane były w rejsowym busie na trasie z Hagi do Poczdamu, gdzie następnie przemytnicy przesiadali się w samochody osobowe.

Mateuszowi T. ponadto zarzuca się m.in. przechowywanie w celu dalszej dystrybucji ponad 2 kg Marihuana, über 3,5 kg amfetaminy, prawie 1500 sztuk tabletek ekstazy oraz prawie 1 kg substancji zawierającej MDMA; niniejsze narkotyki przez w/w osobę były przechowywane w jednym z garaży w Słupsku przy ul. Piłsudski. Tomaszowi W. natomiast zarzuca się ponadto uprawę jednego krzaczka marihuany, który ujawniono, w toku przeszukania w jednym z mieszkań położonych w Słupsku przy ul. Szczecińskiej.
Mateusz T. ostatecznie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów; do zarzucanych czynów przyznał się również Tomasz W.; Radosław A. natomiast w toku całego śledztwa konsekwentnie zaprzeczał swojemu udziałowi w zarzucanych mu przestępstwach.

Radosław A. wcześniej był wielokrotnie karany sądownie, w tym w większości za przestępstwa narkotykowe; Tomasz W. nie był karany sądownie; Mateusz T. był karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Wobec Mateusza T. oraz Radosława A. w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania; wobec Tomasza W. stosowany jest dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Za popełnienie w/w przestępstwa oskarżonym grozi kara do 5 oraz do 8 Jahren Haft verurteilt.

Sprecher
Staatsanwaltschaft am Amtsgericht in Slupsk

Paweł Wnuk