Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.21.2018

Słupsk, dnia 28 lutego 2018r.

PO IV WOS 0610.21.2018

 

Komunikat nr 21/18

(dotyczy posiadania znacznej ilości narkotyków przez mieszkańca Kołczygłów)

 

 

Prokuratura Rejonowa w Bytowie prowadzi śledztwo p-ko mieszkańcowi Kołczygłów, to jest Krzysztofowi K. (lat 22), któremu został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa polegający na posiadaniu w wbrew przepisom ustawy znacznej ilości narkotyków w postaci 112,50 gram amfetaminy oraz prawie 5 gram marihuany, a także zarzut popełnienia przestępstwa polegający na przystosowaniu butelki plastykowej do niedozwolonej konsumpcji marihuany.

Krzysztof K. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełniania zarzucanych mu przestępstw oraz wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Podejrzanemu za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, natomiast za przystosowanie butelki plastykowej do niedozwolonej konsumpcji marihuany kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Do ujawnienia powyższych przestępstw doszło w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego w związku z wcześniejszymi ustaleniami operacyjnymi Policji.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk