Заявление пресс-секретаря - PO IV СУВ 0610.21.2020

Слупск, из 25 maja 2020r.

PO IV WOS 0610.21.2020

Сообщение № 21 /20

(dotyczy usiłowania zabójstwa 5 летняя девушка в Семировице,,pl,По требованию районной прокуратуры в Лемборке,,pl,Ленборкский районный суд обратился к Даниилу П.,,pl,и к Клаудии К.,,pl,меры пресечения в виде содержания под стражей на срок,,pl,Даниэль П.,,pl,его обвинили в покушении на убийство и серьезном ранении одного из его родителей,,pl,летние девушки и причинение мелких травм другим,,pl,летняя девушка,,pl,а также обвинение в издевательствах над этими двумя девушками,,pl,Клаудий К,,en)

 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lęborku, на 24 maja 2020r. lęborski sąd rejonowy zastosował wobec Daniela P. (лет 27) oraz wobec Klaudii K. (лет 23) środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 m-cy.

Danielowi P. został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała u jednej z 5 letnich dziewczynki oraz spowodowania lekkich obrażeń ciała u drugiej 5 letniej dziewczynki, a także zarzut znęcania się nad obiema tymi dziewczynkami. Klaudii K. został natomiast przedstawiony zarzut znęcania się nad obiema dziewczynkami co polegało na tym, że nie reagowała ona na krzywdę, którą Daniel P. im wyrządzał, przez co naraziła je na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Przedstawione Danielowi P. oraz Klaudii K. zarzuty przestępstwa łącza się z wydarzeniami, do których dochodziło w jednym z domów położonych w Siemirowicach gm. Нова-Вис Lęborska, a które według ustaleń śledztwa rozgrywały się na przestrzeni ostatnich 10 месяцев. Daniel P. oraz Klaudia K. tworzą związek partnerski, откуда родом один общий ребенок,,pl,это мальчик совершеннолетия,,pl,Клаудия К,,sk,кроме того, она является матерью трех других детей от предыдущих отношений,,pl,это два,,pl,девушки-близнецы летом,,pl,летний мальчик,,pl,Насилие в отношении девушек было раскрыто на,,pl,Май 2020,,pl,когда в связи с травмами,,pl,который из них пострадал, был вызван машиной скорой помощи,,pl, to jest chłopczyk w wieku 9 m-cy; Klaudia K. ponadto jest matką jeszcze trójki innych dzieci pochodzących z poprzedniego związku, to jest dwóch 5 letnich bliźniaczych dziewczynek oraz 6 letniego chłopca.

Do ujawnienia przemocy wobec dziewczynek doszło w dniu 22 maja 2020r., kiedy to w związku z obrażeniami ciała, których doznała jedna z nich została wezwana karetka pogotowia; wtedy to po przewiezieniu dziewczynki na SOR lęborskiego szpitala stwierdzono u niej liczne oraz rozległe obrażenia całego ciała w tym poważne obrażenia głowy; o fakcie tym następnie została powiadomiona Policja oraz Prokurator Rejonowy w Lęborku, który zdecydował o zatrzymaniu Daniela P. oraz Klaudii K.

Daniel P. oraz Klaudia K. przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw, po czym odmówili wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane im pytania. Oboje podejrzani wcześniej nie byli karani sądownie.

Za popełnienie przestępstwa usiłowania zabójstwa Danielowi P. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, земля 25 лет лишения свободы или пожизненное лишение свободы, natomiast za popełnienie przestępstwa znęcania się nad dziećmi Klaudii K. наказывается лишением свободы на 6 m-cy do lat 8.

Пресс-секретарь

Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk