Communication Spokesman – PO IV WOS 0610.24.2018

Slupsk, of 19 2018r brand,,pt,District Prosecutor's Office in Słupsk,,pl,in Słupsk,,pl,It regulates art,,pl,April 2018,,pl,District Prosecutor,,pl.

PO IV WOS 0610.24.2018

 

Communication No. 24/18
(dotyczy wypadku drogowego w Słupsku, do którego doszło w dniu 19 July 2017,,pl,District Prosecutor's Office in Chojnice looking Wojciech Sokol matter to PR,,pl. na ulicy Gdańskiej na wysokości ogrodów działkowych)

 

Prokuratura Rejonowa w Słupsku skierowała do słupskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia p-ko Krzysztofowi W. (years 24) w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło w dniu 19 July 2017,,pl,District Prosecutor's Office in Chojnice looking Wojciech Sokol matter to PR,,pl. w Słupsku na ulicy Gdańskiej na wysokości ogrodów działkowych.

Według ustaleń śledczych Krzysztof W., który prowadził samochód osobowy m-ki BMW między innymi nie zachowując szczególnej ostrożności wymaganej w pobliżu przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania z drogą wewnętrzną, przekraczając dopuszczalną prędkość o 52 km/h oraz jadąc lewym pasem ruchu drogi dwupasmowej bez uzasadnienia wynikającego z warunków ruchu, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym przez co doprowadził do nieumyślnego zderzenia z kierującą samochodem osobowym m-ki Fiat Seicento, która wykonywała prawidłowy manewr skrętu w lewo.

As established, w wyniku zderzenia, z samochodu osobowego m-ki Fiat Seicento odpadła tylna klapa bagażnika, która uderzyła w jadącego ścieżką rowerową wzdłuż drogi rowerzystę.

Z dokonanych ustaleń wynika także, iż Krzysztof W. podczas spowodowanego przez siebie wypadku był trzeźwy.

W wyniku zdarzenia kierująca samochodem osobowym m-ki Fiat Seicento doznała ciężkich obrażeń ciała miedzy innymi w postaci złamania: kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, mostka, trzech żeber po stronie lewej, łopatki prawej, trzonu kości ramiennej lewej, kości miednicy po obu stronach, natomiast kierujący rowerem doznał lekkich obrażeń ciała w postaci rany powłok głowy.

Krzysztof W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a składając wyjaśnienia umniejszał w nich swoją rolę w zaistniałym wypadku drogowym.

Krzysztofowi W. za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 months to five years 8.

Krzysztof W. był już uprzednio karany sądownie za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.

Spokesman
District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk