Заявление пресс-секретаря - PO IV СУВ 0610.24.2019

Слупск, из 29 lipca 2019r.

PO IV WOS 0610.24.2019

Сообщение № 24/19

(dotyczy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przez mieszkańca Bytowa)

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje dochodzenie p-ko mieszkańcowi Bytowa, to jest p-ko Jarosławowi L. (лет 50), który w okresie 3 tygodni czerwca tego roku został 3 krotnie zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji jako nietrzeźwy kierujący pojazdem mechanicznym.

Do pierwszego zatrzymania Jarosława L. doszło w dniu 08 czerwca 2019r. w Bytowie przy ul. Промышленный, kiedy to w/w znajdując się w stanie nietrzeźwości posiadał po przeliczeniu prawie 3 promile alkoholu we krwi, do drugiego zatrzymania doszło w dniu 17 czerwca 2019r. w Bytowie przy ul. Ceynowy, kiedy to w/w znajdując się w stanie nietrzeźwości posiadał po przeliczeniu prawie 1,6 promila alkoholu we krwi, natomiast do trzeciego zatrzymania doszło w dniu 27 czerwca 2019r. w Bytowie przy ul. Gdańskiej, kiedy to w/w znajdując się w stanie nietrzeźwości posiadał po przeliczeniu ponad 3 promile alkoholu we krwi.

W każdym z tych przypadków Jarosław L. kierował ten sam pojazd, to jest samochód osobowy m-ki Mazda. Jarosław L., uprzednio był już 2 krotnie karany sądownie (ostatni raz w marcu tego roku) za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, w związku z czym zostało mu zabrane prawo jazdy, и во время совершения вышеупомянутых правонарушений он управлял легковым автомобилем в период запрета на вождение автотранспортных средств,,pl,По просьбе районной прокуратуры в Бытуве суд Бытовского обратился к Ярославу Л.,,pl,Факт остается шокирующим,,pl,что Ярослав Л,,pl,он был в этом вопросе,,pl,в короткий срок задержан полицией в акте,,pl,поэтому,,pl,он был обвинен в преступлениях и,,pl,он был допрошен в качестве подозреваемого,,pl.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bytowie bytowski sąd zastosował wobec Jarosława L. меры предосторожности в виде временного содержания под стражей в течение 2 месяцев.

Bulwersującym pozostaje fakt, iż Jarosław L. w tej sprawie był 3 krotnie w krótkim okresie czasu zatrzymywany przez Policję na gorącym uczynku, w związku z czym 3 krotnie były mu stawiane zarzuty przestępstwa oraz 3 krotnie był przesłuchiwany w charakterze podejrzanego, a pomimo tego za każdym razem prowadził on samochód osobowy w stanie nietrzeźwości w godzinach największego ruchu drogowego po głównych ulicach miasta, przy czym w związku z ostatnim zatrzymaniem spowodował kolizje drogową, и, iż uprzednio był on już 2 krotnie karany sądownie (ostatni raz w marcu tego roku) za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, a w związku z 2 kolejnymi zdarzeniami polegającymi również na prowadzeniu pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości czeka on na rozprawy przez bytowskim sądem.

Jarosław L. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełniania zarzucanych mu przestępstw, a w toku złożonych wyjaśnień nie potrafił wyjaśnić swojego postępowania.

Za popełnienie zarzucanych Jarosławowi L. czynów będzie mu teraz groziła kara pozbawienia wolności od 3 m-cy do lat 5 oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Пресс-секретарь

Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk