Erklärung des Sprechers - PO IV WOS 0610.26.2019

Slupsk, von 31 lipca 2019r.

PO IV WOS 0610.26.2019

Mitteilung Nr. 26/19

(dotyczy znęcania się nad kotką podczas porodu przez mieszkankę Czarnego)

 

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie skierowała do człuchowskiego Sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkance Czarnego, to jest p-ko Urszuli K. (Jahr 59), której zarzucono znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotką oraz dwoma kociętami podczas ich porodu.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 kwietnia 2019r. w Czarnem, kiedy to oskarżona wyrzuciła kotkę będącą w trakcie porodu na trawnik znajdujący się w pobliżu jej miejsca zamieszkania wraz z dwoma jej już urodzonymi kociętami i w ten sposób kotkę i dwoje jej kociąt porzuciła. Z ustaleń dochodzenia wynika ponadto, że oskarżona kocięta wyrzuciła z reklamówki na trawnik z takiej wysokości i w taki sposób, dass Tiere der Möglichkeit schwerer Verletzungen ausgesetzt waren,,pl,Verdacht auf Verdacht Urszula K,,pl,Sie gestand, die Straftat begangen zu haben, die ihr vorgeworfen wurde,,pl,in dem sie ihre Schuld durch Zeigen minimierte,,pl,dass es nichts ist,,pl,Urszula K,,pl,in der Vergangenheit wurde es nicht strafrechtlich verfolgt,,pl,Urszula K.,,pl,Für die Begehung ihres mutmaßlichen Verbrechens wird sie mit Freiheitsstrafe bestraft,,pl.

Przesłuchana w charakterze podejrzanego Urszula K. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa, a następnie złożyła wyjaśnienia, w których umniejszała swoje zawinienie wskazując, że to nic takiego.

Urszula K. w przeszłości nie była karana sądownie; w sprawie nie były także wobec niej stosowane środki zapobiegawcze

Urszuli K. za popełnienie zarzucanego jej przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 m-cy do lat 5.

 

Sprecher

Staatsanwaltschaft am Amtsgericht in Slupsk

Paweł Wnuk