Statement of the Spokesman - PO IV WOS 0610.26.2019

Slupsk, of 31 lipca 2019r.

PO IV WOS 0610.26.2019

Communication No. 26/19

(concerns the abuse of a cat during a delivery by an inhabitant of Czarny,,pl,The District Prosecutor's Office in Człuchów directed the indictment against the Czarny's citizen to the Człuchów Court,,pl,this is the name of Urszula K.,,pl,which was accused of cruelty over the cat and two kittens during their delivery,,pl,in Czarne,,pl)

 

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie skierowała do człuchowskiego Sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkance Czarnego, to jest p-ko Urszuli K. (years 59), której zarzucono znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotką oraz dwoma kociętami podczas ich porodu.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 kwietnia 2019r. w Czarnem, kiedy to oskarżona wyrzuciła kotkę będącą w trakcie porodu na trawnik znajdujący się w pobliżu jej miejsca zamieszkania wraz z dwoma jej już urodzonymi kociętami i w ten sposób kotkę i dwoje jej kociąt porzuciła. Z ustaleń dochodzenia wynika ponadto, że oskarżona kocięta wyrzuciła z reklamówki na trawnik z takiej wysokości i w taki sposób, że zwierzęta były narażone na możliwość doznania poważnych obrażeń ciała.

Przesłuchana w charakterze podejrzanego Urszula K. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa, a następnie złożyła wyjaśnienia, w których umniejszała swoje zawinienie wskazując, że to nic takiego.

Urszula K. w przeszłości nie była karana sądownie; w sprawie nie były także wobec niej stosowane środki zapobiegawcze

Urszuli K. za popełnienie zarzucanego jej przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 m-cy do lat 5.

 

Spokesman

District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk