Communication Spokesman – PO IV WOS 0610.27.2018

Slupsk, of 30 2018r brand,,pt,District Prosecutor's Office in Słupsk,,pl,in Słupsk,,pl,It regulates art,,pl,April 2018,,pl,District Prosecutor,,pl.

PO IV WOS 0610.27.2018

Communication No. 27/18

(dotyczy śledztwa w sprawie śmierci mieszkańca Ostrowitego gm. Lipnica)

Prokuratura Rejonowa w Bytowie prowadzi śledztwo w związku ze śmiercią jednego z mieszkańców Ostrowitego gm. Lipnica, do której doszło po wspólnym spożywaniu alkoholu z trzema innymi osobami.

Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, iż mężczyzna ten opuścił mieszkanie, w którym spożywał alkohol, a następnie po pewnym czasie został on znaleziony jak leżał zakrwawiony na chodniku.

Po przewiezieniu go do chojnickiego szpitala mężczyzna ten zmarł podczas przeprowadzanej operacji.

Przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny wykazała, iż zmarł on na skutek obrażeń głowy, które mogły powstać przy upadku z niewielkiej wysokości.

Obecnie w sprawie prowadzone są czynności zmierzające do weryfikacji zeznań złożonych przez osoby, z którym mężczyzna ten spożywał alkohol, a także do weryfikacji, czy upadek mężczyzny nastąpił wskutek nieszczęśliwego wypadku, czy też działań osób trzecich.

Śledztwo w niniejszej sprawie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, This is an act of art. 155 kk.

 

Spokesman

District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk