Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.34.2018

Słupsk, dnia 04 czerwca 2018r.

PO IV WOS 0610.34.2018

 

Komunikat nr 34/18

(dotyczy pobicia obywatela Turcji w Bytowie)

 

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje dochodzenie w związku z pobiciem obywatela Turcji, do którego doszło na początku maja 2018r. w jednym z kebab barów w Bytowie.

W związku z zaistniałym pobiciem obywatela Turcji zarzuty popełnienia przestępstwa zostały przedstawione dwóm osobom, to jest Danielowi K. (lat 41) oraz Mariuszowi G. (lat. 42). Według ustaleń śledczych osoby te  poprzez uderzanie pięściami oraz kopanie po całym ciele, a także uderzenie drewnianą pałką, brali udział w pobiciu pokrzywdzonego w następstwie czego  doznał on obrażeń ciała w postaci obrzęku i otarcia skóry prawego przedramienia oraz otarcia skóry kciuka i palca wskazującego prawej ręki.

Ponadto Danielowi K. został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa wielokrotnego wpływania na w/w pokrzywdzonego w celu wywarcia na niego wpływu, poprzez używanie wobec niego groźby zabójstwa oraz podpalenia należącego do niego kebab baru.

Danielowi K. został również przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa znieważenia pracownicy kebab baru poprzez  wypowiadane wobec niej słowa powszechnie uznawane za obelżywe.

Zarówno Daniel K. jak i Mariusz G. przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bytowie wobec Daniela K. Sąd Rejonowy w Bytowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Wobec Mariusza G. Prokuratura Rejonowa w Bytowie   zastosowała natomiast środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Daniel K. jak i Mariusz G. byli już uprzednio karani sądownie za popełnienie podobnych przestępstw, w związku z czym będą oni  odpowiadali w ramach powrotu do przestępstwa.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk