Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.36.2018

Słupsk, dnia 14 czerwca 2018r.

 PO IV WOS  0610.36.2018

Komunikat nr 36 /18

(dotyczy usiłowania zabójstwa jednego z mieszkańców Lęborka)

 

Prokuratura Rejonowa w Lęborku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku aktu oskarżenia przeciwko Kamilowi S. (lat 25) w związku z usiłowaniem zabójstwa jednego z mieszkańców Lęborka.

Do zdarzenia doszło w dniu 16 stycznia 2018r. w Lęborku w przejściu (tunelu) pomiędzy blokami mieszkalnymi przy ul. Sienkiewicza i było ono wynikiem nieporozumienia pomiędzy Kamilem S., a pokrzywdzonym, w toku którego, wobec zaistniałej szarpaniny oraz wzajemnego zadawania ciosów, Kamil S. używając noża zadał pokrzywdzonemu co najmniej kilka ciosów w okolice brzucha i klatki piersiowej.

W wyniku zadanych ciosów nożem pokrzywdzony doznał m.in. 7 ran kłutych tułowia, przy czym 2 z nich były ranami głęboko penetrującymi  jamę opłucną i jamę otrzewna, w tym przestrzenie międzyżebrowe, przeponę oraz wątrobę. Obrażenia te  spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu pokrzywdzonego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, jednakże w złożonych wyjaśnieniach umniejszał swoją odpowiedzialność wskazując, iż działał w obronie przed ewentualnym uderzeniem cegłówka, po którą podczas szarpaniny miał sięgać pokrzywdzony.

W sprawie, wobec Kamila S. w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który został zastosowany na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lęborku.

Za popełnienie  przestępstwa usiłowania zabójstwa Kamilowi S. grozi kara pozbawienia  wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.                                                

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk