Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.38.2018

Słupsk, dnia 22 czerwca  2018r.

PO IV WOS 0610.38.2018

 

Komunikat nr 38/18

(dotyczy próby wręczenia łapówki funkcjonariuszowi policji)

 

Prokuratura Rejonowa w Bytowie prowadzi śledztwo w związku z próbą wręczenia łapówki funkcjonariuszowi policji w zamian za odstąpienie od wystawienia mandatu za wykroczenie drogowe.

Do zdarzenia doszło w dniu 19 czerwca 2018r. w Bytowie, kiedy to kierujący samochodem osobowym m-ki Mercedes Jacek W. usiłował wręczyć korzyść majątkową w kwocie 100 PLN funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Policji w Bytowie za odstąpienie od wystawienia mandatu za wykroczenie drogowe, które polegało na próbie przejechania chodnikiem w celu  ominięcia korka, który utworzył się  przy ul. Kościuszki.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jacek W.  przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, natomiast w złożonych wyjaśnieniach stwierdził, iż chciał przejechać chodnikiem, albowiem śpieszył się na transmisję meczu piłki nożnej  Polska-Senegal.

Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 000 PL, a także na poczet przyszłej kary dokonano u niego zabezpieczenia majątkowego w kwocie 2 000 PLN. Dla celów dowodowych zastał także zabezpieczony banknot o nominale 100 PLN, który podejrzany usiłował wręczyć funkcjonariuszowi policji.

Za popełnienie powyżej wskazanego przestępstwa podejrzanemu będzie teraz groziła kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk