Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.41.2017

 Słupsk, dnia 11 maja 2017r.

PO IV WOS  0610.41.2017


Komunikat nr 41 /17

(dotyczy śmierci niemowlaka)

 

        Prokuratura Rejonowa w Słupsku nadzoruje śledztwo w sprawie o sygnaturze PR 1 Ds. 660.2017 dotyczące spowodowania w dniu 02 maja 2017r. w Słupsku nieumyślnego spowodowania śmierci niemowlaka Piotra M.; to jest o czyn zakwalifikowany z art. 155 kk.

         Z zeznań złożonych przez przesłuchanych w sprawie w charakterze świadków rodziców niemowlaka nie wynika uzasadnione podejrzenie, że mogli oni przyczynić się do śmierci ich dziecka.

        Z uzyskanej w sprawie opinii biegłego sądowego z zakresu patomorfologii wynika, iż nie stwierdza się obrażeń zewnętrznych na ciele niemowlaka, ani wewnętrznych, jak i śladów działania przestępczego, które mogły zostać spowodowane przez osoby trzecie i które byłyby przyczyną śmierci dziecka.

      Jako przyczynę śmierci niemowlaka biegły uznał ostry nieżyt żołądkowo-jelitowy, jednakże ostateczne rozpoznanie przyczyny śmierci mogą ulec zmianie po uzyskaniu wyników badań histopatologicznych wycinków z narządów pobranych podczas sekcji zwłok dziecka.

       Obecnie w sprawie oczekuję się na opinię biegłego z zakresu histopatologii, która przez Katedrę i Zakład Medycyny Sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego powinna zostać wydana w terminie około 2 miesięcy.

                                                                                                     

Prokurator Prokuratury Okręgowej

Paweł Wnuk


Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.41.2017 – dokument PDF