KONTAKT

Strony

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.43.2018

Słupsk, dnia 2 lipca 2018 r.

PO IV WOS 0610.43.2018

Komunikat nr 43/18

( dot. przemocy wobec policjantów)

 

W dniu 16 czerwca 2018 roku Prokurator Rejonowy w Człuchowie skierował do Sądu Rejonowego w Człuchowie akt oskarżenia przeciwko Mariuszkowi K. lat. 21, oskarżonemu o to, że:

W dniu 17 marca 2018 roku w Człuchowie w budynku Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie stosował przemoc wobec funkcjonariuszy publicznych – policjantów w/w komendy poprzez chwycenie za mundur, uderzenie w klatkę piersiową, odepchnięcie oraz użycie groźby bezprawnej pozbawienia  życia wobec wymienionych funkcjonariuszy w celu zniszczenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej w postaci zatrzymania  wymienionego .

Podejrzany  przyznał się  i dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z obowiązkiem do wykonywania 20 godzin nieodpłatnej, kontrolowanej, bezpłatnej pracy oraz środkowi kompensacyjnemu w postaci  zadośćuczynienia za doznana krzywdę .

 

wz Rzecznik prasowy

Jacek Korycki

Serwis Prokuratury Okręgowej w Słupsku używa plików cookies. W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ustawić prawa dostępu i przechowywania tych plików. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki dobrowolnie akceptujesz zapisywanie plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI