Statement of the Spokesman - PO IV WOS 0610. 54 .2017

Slupsk, 3 July 2017,,pl,District Prosecutor's Office in Chojnice looking Wojciech Sokol matter to PR,,pl.

 

PO IV WOS 0610. 54 .2017

Communication No. 54 /17
(dot. zabójstwa taksówkarza)

On 30 June 2017r. do Prokurator Okręgowy w Słupsku skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Łukaszowi M. zarzucając mu zabójstwo taksówkarza, 65-letniego mieszkańca Słupska. Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

The findings of the investigation results, young 22 listopada 2016r., kilka minut po północy, Łukasz M. będąc pod wpływem alkoholu i wiedząc, iż nie ma pieniędzy na zapłatę, wsiadł do taksówki na ul. Murarskiej w Słupsku, kierowanej przez Stanisława G., zamawiając kurs do Głobina. Z Głobina taksówka przyjechała ponownie do Słupska i kilka minut stała przed Castoramą, po czym ponownie mężczyźni udali się do Głobina. Jednak ok. 1.30 Łukasz M. znowu kazał się zawieźć do Słupska, prawdopodobnie w celu wypłaty pieniędzy z bankomatu. Tu w okolicy sklepu Bierdronka , ok. 1.35 między pasażerem a kierowcą doszło początkowo do ostrej wymiany zdań dotyczącej prawdopodobnie wysokości zapłaty za kurs. Łukasz M. zaczął zadawać kierowcy ciosy pięściami a następnie wyjął ze spodni parciany pasek i zadzierzgnął go na szyi Stanisława G. Kiedy pokrzywdzony stracił przytomność sprawca przepchnął ofiarę na przednie siedzenie pasażera pozostawiając go w nienaturalnej pozycji . Sam uruchomił silnik pojazdu i ok. 1.47 odjechał w kierunku Dębnicy Kaszubksiej. Przed obwodnicą miasta zjechał z głównej drogi i zaparkował pojazd w odległych ok. 300m kompleksie leśnym. Your, wcześniej uderzając głową ofiary drzwiami pojazdu popchnął mężczyznę w kierunku deski rozdzielczej , zamknął drzwi taksówki i oddalił się w kierunku obwodnicy Słupska, zabierając z pojazdu 2 telefony komórkowe. Po drodze jeden z telefonów wyrzucił, zaś drugi odrzucił kilkaset metrów dalej. Ok. 2.00 dotarł do miejsca swego zamieszkania.

W wyniku intensywnych poszukiwań, ok. 20.30 tego samego dnia Policja odnalazła taksówkę ze zwłokami Stanisława G.

Pokrzywdzony w wyniku działania sprawcy doznał szeregu obrażeń ciała w postaci wielomiejscowych wylewów, złamania chrząstek krtani, złamania kości gnykowej , a jego śmierć nastąpiła w wyniku zagardlenia.

Questioned as a suspect in the act of art. 148§2 pkt 2 kk Łukasz M. pleaded guilty to the offense, jednak stwierdził, iż nie chciał zabić taksówkarza a jedynie go wyciszyć.

Łukasza M. oskarżono również o prowadzenie pojazdu mimo orzeczonego wcześniej przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, which means. to act with Article. 244 kk, which carries a penalty of 3 years imprisonment.

Spokesman
Jacek Korycki