KONTAKT

Strony

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.6.2018

Słupsk, dnia 09 stycznia 2018r.

PO IV WOS 0610.6.2018

 

Komunikat nr 6/18

(dotyczy szeregu wyłudzeń telefonów komórkowych za pośrednictwem portalu internetowego OLX)

 

Prokuratura Rejonowa w Słupsku skierowała do słupskiego Sądu Rejowego akt oskarżenia przeciwko trzem mieszkańcom powiatu słupskiego, to jest przeciwko Dastinowi G. (lat 20), Adrianowi J. (lat 20) oraz Sebastianowi M. (lat. 22) w związku z szeregiem wyłudzeń oraz usiłowań wyłudzeń telefonów komórkowych za pośrednictwem portalu internetowego OLX.

Łącznie Dastin G. został oskarżony o popełnienie 53, Adrian J. o popełnienie 52, a Sebastian M. o popełnienie 52 tego typu przestępstw, przy czym według ustaleń śledczych oskarżeni powyższych  przestępstw dopuszczali się działając wspólnie i w porozumieniu przez okres od maja do grudnia 2015r.

Ponadto Sebastian M. został oskarżony o popełnienie 11 przestępstw polegających na uzyskaniu bez zgody osób uprawnionych programów komputerowych w postaci różnego rodzaju gier.

Wszyscy oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw  oraz odmówili wyjaśnień.

Oskarżeni  byli uprzednio karani sądownie; za popełnienie zarzucanych im przestępstw oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do  lat 8.

Dochodzenie w powyższej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Słupsku.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk

Serwis Prokuratury Okręgowej w Słupsku używa plików cookies. W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ustawić prawa dostępu i przechowywania tych plików. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki dobrowolnie akceptujesz zapisywanie plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI