Заявление пресс-секретаря - PO IV СУВ 0610.63.2018

Слупск, из 29 listopada 2018r.

PO IV WOS 0610.63.2018

Сообщение № 63 /18
(dotyczy spowodowania ciężkich obrażeń ciała poprzez oddanie strzałów z broni pneumatycznej w Chojnicach)

 

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach skierowała do słupskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Maciejowi T. (лет 25) w związku ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała u 13 letniej dziewczynki oraz narażenia 9-ciu innych nastolatków na tego rodzaju obrażenia.

Выводы по результатам расследования, iż oskarżony w dniu w dniu 27 czerwca 2018r. w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej, z posiadanej przez siebie broni pneumatycznej oddał co najmniej 7 strzałów w kierunku nastolatków bawiących się w pobliżu znajdującego się tam placu zabaw.

W wyniku zdarzenia ciężkich obrażeń oka wymagających operacyjnego usunięcia fragmentów tęczówki oraz soczewki doznała jedna z nastolatek, natomiast pozostali nastolatkowie, z racji stworzonego przez oskarżonego zagrożenia, zostali jego zachowaniem narażeni na ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Maciej T. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa; w toku złożonych wyjaśnień najpierw zaprzeczył temu by strzelał z broni pneumatycznej; ostatecznie zaś przyznał, iż co prawda strzelał z tego rodzaju broni, ale były to strzały niecelowe.

W stosunku do Macieja T. w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oskarżony był wcześniej wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, wobec powyższego obecnie będzie on odpowiadała w ramach recydywy.

Maciejowi T. za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Пресс-секретарь
Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk