Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.64.2018

Słupsk, dnia 30 listopada 2018 r.

PO IV WOS 0610.64.2018

Komunikat nr 64 /18
(dotyczy doprowadzenia do obcowania płciowego dwóch małoletnich chłopców w wieku poniżej lat 15 )

 

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie skierowała do człuchowskiego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Eugeniuszowi S. (lat 58) w związku z doprowadzeniem dwóch małoletnich chłopców w wieku poniżej lat 15 do obcowania płciowego oraz do poddania się innym czynnością seksualnym.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż Eugeniusz S. powyżej wskazanych przestępstw na tle seksualnym dopuszczał się wobec pokrzywdzonych chłopców w latach 2010-2015, a więc wtedy kiedy chłopcy nie mieli jeszcze ukończonego 15 roku życia i następowało to podczas ich pobytu w miejscu zamieszkania ich babci w Czarnem, a która w tamtym okresie czasu była konkubiną oskarżonego.

Eugeniusz S. będąc przesłuchanym w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a następnie odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

W stosunku do Eugeniusza S. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi

Oskarżony nie był wcześniej karany sądownie. Za popełnienie zarzucanego oskarżonemu przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk