Заявление пресс-секретаря - PO IV СУВ 0610.64.2018

Слупск, из 30 Ноябрь 2018 R.

PO IV WOS 0610.64.2018

Сообщение № 64 /18
(dotyczy doprowadzenia do obcowania płciowego dwóch małoletnich chłopców w wieku poniżej lat 15 )

 

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie skierowała do człuchowskiego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Eugeniuszowi S. (лет 58) w związku z doprowadzeniem dwóch małoletnich chłopców w wieku poniżej lat 15 do obcowania płciowego oraz do poddania się innym czynnością seksualnym.

Выводы по результатам расследования, iż Eugeniusz S. powyżej wskazanych przestępstw na tle seksualnym dopuszczał się wobec pokrzywdzonych chłopców w latach 2010-2015, a więc wtedy kiedy chłopcy nie mieli jeszcze ukończonego 15 roku życia i następowało to podczas ich pobytu w miejscu zamieszkania ich babci w Czarnem, a która w tamtym okresie czasu była konkubiną oskarżonego.

Eugeniusz S. będąc przesłuchanym w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a następnie odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

W stosunku do Eugeniusza S. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi

Oskarżony nie był wcześniej karany sądownie. Za popełnienie zarzucanego oskarżonemu przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

Пресс-секретарь
Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk