Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.65.2017

Słupsk, dnia 21 września 2017r.

PO IV WOS 0610.65.2017


Komunikat nr   65/17

(dotyczy wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym pod Dretyniem koło Miastka)

 

Jedna osoba zginęła we wczorajszym wypadku drogowym pod Dretyniem koło Miastka na drodze krajowej nr 21. Do wypadku doszło wczesnym rankiem w wyniku czołowego zderzenia samochodu ciężarowego marki Renault oraz samochodu ciężarowego marki Scania. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem ciężarowym marki Renault, natomiast kierujący samochodem ciężarowym marki Scania z obrażeniami ciała został przewieziony do słupskiego szpitala.

Ze wstępnych ustaleń czynności przeprowadzonych na miejscu wypadku, w których uczestniczył prokurator wynika, iż do zderzenia doszło podczas manewru omijania przez kierującego samochodem ciężarowym marki Renault jeszcze innego samochodu ciężarowego marki Scania, który w związku z awarią został zaparkowany dzień wcześniej na poboczu prostego odcinka tej drogi.

Z dotychczasowych ustaleń wynika także, iż samochód ciężarowy, który uległ awarii został przez jego kierującego oznaczony dwoma trójkątami ostrzegawczymi, które ustawił na jezdni za pojazdem; kierujący tym pojazdem wezwał także pomoc, na którą oczekiwał w kabinie samochodu.

Na polecenie prokuratora, zwłoki kierującego samochodem ciężarowym marki Renault zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Zlecone zostały także badania trzeźwości kierowców, zabezpieczono tachometry oraz przesłuchano naocznych świadków zdarzenia. W celu zrekonstruowania przez biegłego przebiegu wypadku drogowego zostały także zabezpieczone pojazdy, które brały udział w zderzeniu.

Śledztwo w niniejszej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Miastku. Jego celem jest wyjaśnienie czy, a jeżeli tak to który z uczestników tego zdarzenia naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a tym samym nieumyślnie spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

 

Prokurator Prokuratury Okręgowej

Paweł Wnuk


Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.65.2017 – dokument PDF