Statement of the Spokesman - PO IV WOS 0610.7.2019

Slupsk, of 01 lutego 2019r.

PO IV WOS 0610.7.2019

Communication No. 7/19

(concerns judge from Kościerzyna, convicted of corruption offenses,,pl,Today, the District Prosecutor's Office in Słupsk has been notified by the District Court in Koszalin about this,,pl,that Janusz K,,pl,former judge of the District Court in Kościerzyna,,pl,who was convicted of committing crimes of a corrupt nature,,pl,he went to the Detention Center in Starogard Gdański,,pl,the purpose of serving judgments against him,,pl,punishments of imprisonment,,pl,this is punishment,,pl,months of deprivation of liberty and punishment,,pl,Janusz K,,pl)

 

Przed Sadem Rejonowym w Koszalinie, wobec byłego już sędziego Sądu Rejonowego w Kościerzynie, to jest Janusza K., zapadł wyrok łączny, na mocy którego orzeczono wobec niego karę łączna 4 lat pozbawienia wolności oraz karę łączną grzywny w kwocie 60 000 PLN.

Janusz K. tak więc będzie odbywał karę pozbawienia wolności za popełnienie w sumie 4 przestępstw o charakterze korupcyjnym związanych z przyjęciem korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 100 000 PLN oraz ryby w galarecie.

Dla przypomnienia, Janusz K. obecnie odbywa kary pozbawienia wolności jedynie za popełnienie 3 z tych przestępstw. W zakresie pozostałego jednego z tych czynów, to jest przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 30 000 PLN, na skutek kasacji wniesionej przez jego obrońcę, sprawa Janusza K. była ponownie rozpoznawana przez Sad. Janusz K. w zakładzie karnym celem odbycia kary pozbawienia wolności przebywa od dnia 13 sierpnia 2018r.

Powyższy wyrok jest wyrokiem nie prawomocnym.

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku, who, after the preparatory proceedings, brought against Janusz K,,pl,indictment to the Court,,pl,The case of Janusz K,,pl,was recognized before the District Court in Koszalin,,pl. akt oskarżenia do Sądu. Sprawa Janusza K. rozpoznawana była przed Sądem Rejonowym w Koszalinie.

 

Spokesman

District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk