Erklärung des Sprechers - PO IV WOS 0610.9.2021

Slupsk, von 28 Januar 2021 r.

PO IV WOS 0610.9.2021

Mitteilung Nr. 9/2021

(dotycz kradzieży dwóch samochodów osobowych w Bytowie)

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje śledztwo w sprawie p-ko Tareqowi H. (Jahr 32) oraz Damianowi W. (Jahr. 30) w związku z kradzieżą dwóch samochodów osobowych m-ki Audi.

Jak ustalono do kradzieży obu samochodów doszło w dniu 19 stycznia 2021r. przy jednej z głównych ulic Bytowa, przy czym w wyniku błyskawicznych działań Policji samochody te zostały jeszcze tego samego dnia odzyskane, a sprawcy przestępstwa, to jest Tareq H. oraz Damian W. zatrzymani. Ze wstępnych wyliczeń wynika, iż jeden ze skradzionych samochodów przedstawiał wartość około 22 000 PLN, a drugi wartość około 32 000 PLN.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanych, którego celem było ujawnienie i zabezpieczenie innych dowodów popełnionego przestępstwa, u jednego z nich, to jest u Tareqa H. ujawniono ponadto prawie 350 gram amfetaminy.

Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Bytowie z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie na okres 3 m-cy; wniosek ten został w pełni uwzględniony przez Sąd.

Obaj podejrzani to mieszkańcy Gdańska; Tareq H. prócz obywatelstwa polskiego posiada również obywatelstwo jordańskie.

Tareq H. oraz Damian W. przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstwa po czym złożyli wyjaśnienia zgodne z ustaleniami postępowania.

Obecnie w śledztwie realizowane są pozostałe zaplanowane przez prokuratora czynności dowodowe.

Tareq H. wcześniej był karany sądownie, również za przestępstwo kradzieży, wobec powyższego obecnie będzie odpowiadał w ramach recydyw. Uprzednio karany sądownie był również Damian W.

Podejrzanym za popełnienie zarzucanych im przestępstw grozi kara nawet do 10 Jahren Haft verurteilt.

Sprecher

Staatsanwaltschaft am Amtsgericht in Slupsk

Paweł Wnuk