Komunikat Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Słupsku – PO IV WOS 0610.21.2019

Слупск, из 1 Июль 2019 R.

PO IV WOS 0610.21.2019

 

Сообщение № 21 /19
(dotyczy zabójstwa w Janowie)

 

Informacja dot. kolejnych zatrzymań w sprawie zabójstwa Barbary P. м. Janowice.

W Prokuraturze Okręgowej w Słupsku w dniach od 29 из 30 Июня 2019 R. trwały czynności procesowe z dwoma mężczyznami zatrzymanymi w związku ze zdarzeniem do jakiego doszło w m. Janowice -powiat lęborski, gdzie poprzez bicie po całym ciele kopanie, a następnie uduszenie rękoma doszło do pozbawienia życia Barbary P. Wcześniej w dniu 23 Мочь 2019 R. zarzut zabójstwa usłyszał Rene P. a obecnie zarzuty zabójstwa, z ustalonym wcześniej podziałem ról, Łukasz B. i Zbigniew M. Osoby te częściowo przyznały się do zarzucanego im czynu.

Prokurator skierował w sprawie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Słupku w dniu 30 Июня 2019 R. na posiedzeniu zdecydował o zastosowaniu tego środka na okres 3 miesięcy wobec obu podejrzanych.

Należy zauważyć, iż od czasu popełnienia przestępstwa w sprawie zaangażowanych było kilkudziesięciu funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz Powiatowej w Lęborku i to głównie dzięki ich niezwykle ofiarnej i wytężonej pracy doszło do ustalenia okoliczności tej skomplikowanej sprawy i ujawnienia sprawców tego czynu. Stąd, także w tej formie, Prokurator Okręgowy w Słupsku pragnie wyrazić wdzięczność i wyrazy podziękowania wszystkim zaangażowanym w sprawę funkcjonariuszom.

 

Заместитель окружного прокурора

Крис Mlynarczyk