KONTAKT

Strony

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Słupsku – PO II A 060.35. 2016

Słupsk,   7 listopada   2016r.

PO II A  060.35. 2016

Komunikat nr 35 /16

( dot. zabójstwa)

 

W dniu 25 października 2016r. Prokuratura Rejonowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi G. podejrzanemu o zabójstwo Jacka O. oraz przeciwko Magdalenie M. , która nie udzieliła pomocy Jackowi O. , znajdującemu się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia.

Jak ustalono w toku śledztwa  w dniu 8 listopada 2015r. w mieszkaniu przy ulicy Piłsudskiego w Słupsku , Arkadiusz G. , poprzez zadanie nożem licznych ran kłutych i ciętych klatki piersiowej  , w szczególności przebijając serce, spowodował śmierć Jacka O. poprzez jego wykrwawienie się do wewnątrz i na zewnątrz.

Do zdarzenia doszło  w miejscu zamieszkania  oskarżonego podczas spożywania przez niego, pokrzywdzonego oraz Magdalenę M. alkoholu  , gdzie doszło do kłótni miedzy Arkadiuszem G. i  Jackiem O.

Magdalenę M. oskarżono ponadto o złożenie fałszywych zeznań  co do okoliczności zdarzenia  oraz o utrudnianie śledztwa poprzez pomaganie sprawcy zabójstwa zmierzające do uniknięcia przez niego odpowiedzialności karnej.

Arkadiuszowi G. grozi kara  pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Magdalenie M. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zastępca

Prokuratora Rejonowego w Słupsku

Sylwia Knapik

 

Serwis Prokuratury Okręgowej w Słupsku używa plików cookies. W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ustawić prawa dostępu i przechowywania tych plików. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki dobrowolnie akceptujesz zapisywanie plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI