KONTAKT

Pages

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Słupsku – PO II A 060.35. 2016

Slupsk, 7 listopada 2016r.

PO II A 060.35. 2016

Communication No. 35 /16

( dot. zabójstwa)

 

On 25 October 2016. Prokuratura Rejonowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi G. podejrzanemu o zabójstwo Jacka O. oraz przeciwko Magdalenie M. , która nie udzieliła pomocy Jackowi O. , znajdującemu się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia.

Jak ustalono w toku śledztwa w dniu 8 listopada 2015r. w mieszkaniu przy ulicy Piłsudskiego w Słupsku , Arkadiusz G. , poprzez zadanie nożem licznych ran kłutych i ciętych klatki piersiowej , w szczególności przebijając serce, spowodował śmierć Jacka O. poprzez jego wykrwawienie się do wewnątrz i na zewnątrz.

Do zdarzenia doszło w miejscu zamieszkania oskarżonego podczas spożywania przez niego, pokrzywdzonego oraz Magdalenę M. alkoholu , gdzie doszło do kłótni miedzy Arkadiuszem G. i Jackiem O.

Magdalenę M. oskarżono ponadto o złożenie fałszywych zeznań co do okoliczności zdarzenia oraz o utrudnianie śledztwa poprzez pomaganie sprawcy zabójstwa zmierzające do uniknięcia przez niego odpowiedzialności karnej.

Arkadiuszowi G. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 years, land 25 years imprisonment or a sentence of life imprisonment.

Magdalenie M. penalty for 8 years imprisonment.

 

Deputy

Prokuratora Rejonowego w Słupsku

Sylwia Knapik