KONTAKT

Pages

RSS Kanał informacyjny PK

Komunikat Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Słupsku – PO II A 060.35. 2016

Слупск, 7 listopada 2016r.

PO II A 060.35. 2016

Сообщение № 35 /16

( точка. zabójstwa)

 

На 25 октябрь 2016. Prokuratura Rejonowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi G. podejrzanemu o zabójstwo Jacka O. oraz przeciwko Magdalenie M. , która nie udzieliła pomocy Jackowi O. , znajdującemu się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia.

Jak ustalono w toku śledztwa w dniu 8 listopada 2015r. w mieszkaniu przy ulicy Piłsudskiego w Słupsku , Arkadiusz G. , poprzez zadanie nożem licznych ran kłutych i ciętych klatki piersiowej , w szczególności przebijając serce, spowodował śmierć Jacka O. poprzez jego wykrwawienie się do wewnątrz i na zewnątrz.

Do zdarzenia doszło w miejscu zamieszkania oskarżonego podczas spożywania przez niego, pokrzywdzonego oraz Magdalenę M. alkoholu , gdzie doszło do kłótni miedzy Arkadiuszem G. i Jackiem O.

Magdalenę M. oskarżono ponadto o złożenie fałszywych zeznań co do okoliczności zdarzenia oraz o utrudnianie śledztwa poprzez pomaganie sprawcy zabójstwa zmierzające do uniknięcia przez niego odpowiedzialności karnej.

Arkadiuszowi G. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 лет, земля 25 лет лишения свободы или пожизненное лишение свободы.

Magdalenie M. штраф за 8 годам лишения свободы.

 

Заместитель

Prokuratora Rejonowego w Słupsku

Сильвия Knapik