Komunikat Prokuratora Rejonowego w Bytowie – PO IV WOS 0610.62.2017

Slupsk, 29 sierpnia 2017r.

PO IV WOS 0610. 62 .2017

PR Ds. 575.2017 PR B-w

 

Communication No. 62/17

( dot.wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym )

On 27 July 2017,,pl,District Prosecutor's Office in Chojnice looking Wojciech Sokol matter to PR,,pl. Prokuratura Rejonowa w Bytowie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku drogowego w Bytowie w dniu 26 lipca 2017r., w wyniku którego śmierć poniósł Jan L., which means. to act with Article. 177§ 2kk in conjunction. Article. 177§ 1 month.

During the investigation it was found, iż w tym dniu o 13.20 na skrzyżowaniu ulicy Lęborskiej i Przemysłowej kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza Filip K., bez uprawnień oraz uszkodzoną przednią wycieraczką ( w tym czasie były intensywne opady deszczu) dojeżdżając do drogi z pierwszeństwem przejazdu nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z jego prawej strony samochodowi Audi, kierowanemu przez Jana L. Doprowadził w ten sposób do zderzenia bocznego obu pojazdów. Samochód Audi w niekontrolowanym poślizgu przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym Scania, kierowanym przez Jacka Z. W ten sposób Filip K. spowodował wypadek, w którym Jan L. doznał wielonarządowych obrażeń ciała , w następstwie których zmarł.

Filipowi K. przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu kara do 8 years imprisonment.

 

Deputy

District Prosecutor Bytow

Malgorzata Borek