Komunikat Rzecznika Prasowego –3009-4.0610.4.2021

Słupsk, dnia 23 grudnia 2021r.

3009-4.0610.4.2021

Komunikat nr 26/2021

(dotyczy zamachu na życie i mienie sędziego Sądu Rejonowego w Miastku)

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Miastku zostały zatrzymane dwie osoby, które według prokuratury miały związek z zamachem na życie sędziego.

Pierwszej z tych osób to jest  Piotrowi C. został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego mieniu w wielkim rozmiarach, natomiast drugiej, to jest Radosławowi S. zarzuty pomocnictwa do powyżej wskazanych przestępstw przypisywanych Piotrowi C.

Obaj mężczyźni przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw, a następnie złożyli wyjaśnienia w których zaprzeczali swojemu  udziałowi w zamachu na życie i mienie sędziego.

Osoby te na wniosek prokuratury zostały przez słupski sąd rejonowy jeszcze wczoraj wieczorem tymczasowe aresztowane na okres 1 miesiąca.

Piotr C. to 36-letni mieszkaniec Białego Boru, który w ostatnim czasie został przez sędziego z Miastka nie prawomocnie skazany  na karę 3 lat pozbawienia wolności m.in. za popełnienie przestępstwa na tle seksualnym. Radosław S. natomiast to 44-letni mieszkaniec Białego Boru.

Do zatrzymań podejrzanych doszło już w poniedziałek, przy czym zatrzymania   możliwe były  dzięki intensywnym działaniom bytowskiej policji wespół z policjantami z komendy wojewódzkiej.

Zarówno Piotrowi C. jak i Radosławowi S. za popełnienie zarzucanych im przestępstw będzie groziła kara nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk