Komunikat Rzecznika Prasowego –3009-4.0610.5.2022

Slupsk, of 28 stycznia 2022r.

3009-4.0610.5.2022

Communication No. 3/22

(concerns pobicia w miejscowości Sylczno pod Bytowem)

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje dochodzenie w sprawie pobicia trzech mężczyzn w wieku od 18 of 21 lat do jakiego doszło na początku stycznia tego roku w miejscowości Sylczno niedaleko Bytowa.

Pokrzywdzeni zostali pobici przez czterech innych mężczyzn w wieku od 18 of 40 years. Napastnicy bijąc pokrzywdzonych prócz uderzania ich pięściami oraz kopania używali do tego także niezidentyfikowanych bliżej metalowych przedmiotów, a następnie zmusili pokrzywdzonych do rozebrania się z odzieży wierzchniej i do przejścia ubranymi jedynie w samą bieliznę i buty przez główną ulicę Sylczna.

Sprawcy przestępstwa przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, a następnie złożyli wyjaśnienia, which shows,,pl,that the dog was old and sick,,pl,In addition, he submitted an application for voluntary submission to the penalty, proposing that the Court should punish him,,pl,years of imprisonment together with,,pl,summer ban on the possession of animals and the obligation to pay a cash payment in the amount,,pl,PLN for a purpose related to animal protection,,pl,Andrzej Sz,,pl,in the past, he was not prosecuted,,pl,in the case, preventive measures were not applied to him,,pl,Andrzej Sz,,pl,for committing the offense charged with him, he may face imprisonment from,,pl, iż do pobicia doszło na kanwie wcześniejszych nieporozumień, a samo zdarzenie w dniu jego zaistnienia po prostu wymknęło się z pod kontroli. Podejrzani wyrazili także wole dobrowolnego poddania się karze i wydania wobec nich wyroku skazującego przez sąd bez przeprowadzania rozprawy.

Podejrzani uprzednio nie byli karani sądownie. Za popełnienie zarzucanych czynów grozi im teraz kara do 3 years imprisonment.

Sprawcy przestępstwa jak i podejrzani to mieszkańcy Sylczna oraz innych pobliskich miejscowości.

Do zdarzenia doszło w ciągu dnia w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy ujemnej temperaturze i pokrywie śnieżnej.

Spokesman

District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk