Mitteilung Sprecher – PO IV WOS 0610.12.2018

Slupsk, von 29 Januar 2018,,pl,Tag von der Arbeit pro Tag,,pl,Catherine Wise /,,pl,Januar 2018,,pl,Tag von der Arbeit pro Tag,,pl,Catherine Wise /,,pl.

PO IV WOS 0610.12.2018

Mitteilung Nr. 12/18

(dotyczy wymuszenia rozbójniczego mienia o wartości 2 PLN w Bytowie)

Na wniosek Prokuratura Rejonowa w Bytowie bytowski Sąd zastosował wobec Mariusza L. (Jahr 32) vorsorglich in Form von vorübergehenden Inhaftierung für einen Zeitraum von 2 Monat.

W związku ze śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Bytowie Mariuszowi L. zostały przedstawione dwa zarzuty popełnienia przestępstwa.

Pierwszy z nich wiąże się z popełnieniem przestępstwa wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w jednym ze sklepów spożywczych w Bytowie, a które polegało na doprowadzeniu pokrzywdzonego przemocą poprzez szarpanie za odzież oraz grożenie pozbawieniem życia do zakupu na rzecz Mariusza L. jednego piwa o wartości 2 PLN.

Drugi natomiast z kierowaniem krótko przed popełnieniem wymuszenia rozbójniczego przez Mariusza L. wobec tego samego pokrzywdzonego gróźb pozbawienia życia.

Mariusz L. był uprzednio wielokrotnie karany sądownie; w związku z obecnie stawianymi mu zarzutami będzie odpowiadał w ramach powrotu do przestępstwa, a więc w ramach recydywy.

Mariusz L. w toku przesłuchania przed sądem przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Mariuszowi L. za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 15.

 

Sprecher

Staatsanwaltschaft am Amtsgericht in Slupsk

Paweł Wnuk