Связь МИНИСТЕРСТВО ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ – PO IV WOS 0610.12.2018

Слупск, из 29 Январь 2018,,pl,выходной день с работы в день,,pl,Кэтрин Wise /,,pl,Январь 2018,,pl,выходной день с работы в день,,pl,Кэтрин Wise /,,pl,Январь 2018,,pl,выходной день с работы в день,,pl,Кэтрин Wise /,,pl.

PO IV WOS 0610.12.2018

Сообщение № 12/18

(dotyczy wymuszenia rozbójniczego mienia o wartości 2 PLN w Bytowie)

Na wniosek Prokuratura Rejonowa w Bytowie bytowski Sąd zastosował wobec Mariusza L. (лет 32) меры предосторожности в виде временного содержания под стражей в течение 2 месяцев.

W związku ze śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Bytowie Mariuszowi L. zostały przedstawione dwa zarzuty popełnienia przestępstwa.

Pierwszy z nich wiąże się z popełnieniem przestępstwa wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w jednym ze sklepów spożywczych w Bytowie, a które polegało na doprowadzeniu pokrzywdzonego przemocą poprzez szarpanie za odzież oraz grożenie pozbawieniem życia do zakupu na rzecz Mariusza L. jednego piwa o wartości 2 PLN.

Drugi natomiast z kierowaniem krótko przed popełnieniem wymuszenia rozbójniczego przez Mariusza L. wobec tego samego pokrzywdzonego gróźb pozbawienia życia.

Mariusz L. był uprzednio wielokrotnie karany sądownie; w związku z obecnie stawianymi mu zarzutami będzie odpowiadał w ramach powrotu do przestępstwa, a więc w ramach recydywy.

Mariusz L. w toku przesłuchania przed sądem przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Mariuszowi L. za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 15.

 

Пресс-секретарь

Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk