Communication Spokesman – PO IV WOS 0610.29.2018

Slupsk, of 27 kwietnia 2018r.

PO IV WOS 0610.29.2018

Communication No. 29/18

(concerns investigation related to the tragedy in Suszek,,pl,April 2018,,pl,at the request of the prosecutor overseeing the investigation of the tragedy in Suszek,,pl,a further trial took place on the scout camp site,,pl,It was already the third of this kind of activity,,pl,it was carried out by officers of the Provincial Police Headquarters in Gdańsk in the form of inspections and it was intended to check,,pl,how evacuation from the camp proceeded from the perspective of scouts,,pl,who sought refuge in a nearby lake before the storm,,pl)

 

On 26 kwietnia 2018r., na polecenie prokuratora nadzorującego śledztwo w sprawie tragedii w Suszku, została przeprowadzona kolejna czynność procesowa na miejscu obozowania harcerzy.

Była to już trzecia tego rodzaju czynność, została ona przeprowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w formie oględzin i miała ona na celu sprawdzenie, jak przebiegała ewakuacja z obozu z perspektywy harcerzy, którzy przed nawałnicą schronili się w pobliskim jeziorze.

Śledczy podczas tej czynności ustalali także, czy była to spontaniczna reakcja harcerzy, czy też zachowanie to było efektem wydanego polecenia i czy wejście do wody w nocy było bezpieczne.

W sprawie wciąż trwają przesłuchania ustalonych świadków. Śledztwo powinno znaleźć swój finał do końca tego roku. Na razie w sprawie nikomu nie postawiono zarzutów.

 

Spokesman

District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk