Связь МИНИСТЕРСТВО ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ – PO IV WOS 0610.29.2018

Слупск, из 27 kwietnia 2018r.

PO IV WOS 0610.29.2018

Сообщение № 29/18

(проблемы śledztwa odnoszącego się do tragedii w Suszku)

 

На 26 kwietnia 2018r., na polecenie prokuratora nadzorującego śledztwo w sprawie tragedii w Suszku, została przeprowadzona kolejna czynność procesowa na miejscu obozowania harcerzy.

Это уже треть этого вида деятельности,,pl,он был проведен сотрудниками штаба провинциальной полиции в Гданьске в форме инспекций, и он должен был проверить,,pl,как эвакуация из лагеря исходила из перспективы разведчиков,,pl,которые искали убежище в близлежащем озере перед бурей,,pl,Исследователи также определили во время этой деятельности,,pl,Это была спонтанная реакция разведчиков,,pl,или было ли это поведение результатом приведенной команды и был ли безопасным вход в воду ночью,,pl, została ona przeprowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w formie oględzin i miała ona na celu sprawdzenie, jak przebiegała ewakuacja z obozu z perspektywy harcerzy, którzy przed nawałnicą schronili się w pobliskim jeziorze.

Śledczy podczas tej czynności ustalali także, czy była to spontaniczna reakcja harcerzy, czy też zachowanie to było efektem wydanego polecenia i czy wejście do wody w nocy było bezpieczne.

W sprawie wciąż trwają przesłuchania ustalonych świadków. Śledztwo powinno znaleźć swój finał do końca tego roku. Na razie w sprawie nikomu nie postawiono zarzutów.

 

Пресс-секретарь

Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk